Úvod do děje

Nějaké jiné atmosferické povídání.

Město

Město má dvě hlavní části, vnitřní a vnější město. Vnitřní město začíná hned za bránou a táhne se v řadách uliček dál do všech stran. Pokud ale půjdete dost daleko, domy začínají řídnout, střídají je zahrady, a ještě dál jen volná zeleň. Tady začíná vnější město. Garda sem moc často nezavítá a potkáte tu různá individua, některá vám mohou být ku prospěchu, jiným můžete být nedobrovolně ku prospěchu vy. Měšťané se vnějšímu městu vyhýbají. Když už, tak procházejí jen v doprovodu gardy.

Magie

Magie je už dlouhou dobu zakázána a jedinou výjimku tvoří královští zástupci, kteří dostávají glejt přímo od krále. Nepovolené používání magie je velmi těžký zločin, který si nezadá s vraždou a dostávají se za něj nejtěžší tresty včetně toho úplně nejvyššího. Exekuce se provádí upálením nebo utopením. Ti, kteří magii používají, zastávají zpravidla i jiné vysoké funkce a své znalosti uplatňují jen velmi zřídka. Běžní lidé sice vědí o existenci magie, nicméně většina jich ji nikdy nevidělo a vzbuzuje v nich strach. Každý rozumný občan se od magických věcí klidí rychle pryč a volá hned gardu, protože magie nikdy neznačí nic dobrého. I ty otrlejší, kteří kolikrát nemají problém jít do křížku se zákonem, je velice těžké přesvědčit, aby se do čehokoli s magií poušťeli.

Chemie a Alchymie

Tyto věci jsou oproti čisté magii příjímány mnohem lépe, často i bez jakýhkoli obav nebo odporu. Nápoje, které vám dodají sílu, zlepší reflexy nebo umožní vydržet beze spánku nejsou ničím pochybným a neobvyklým a jsou samozřejmě povoleny. Výjimku tvoří omamné látky (krom tabáku a alkoholu), které jsou zakázány přísně.

Nahoru

Poslední aktualizace 16.9. Díky za přečtení. Design by Godric.
XHTML 1.0 Transitional Valid | CSS Valid | Používejte Firefox!